Haber

Kaçtıkları iddialarının ardından ortalık karıştı! Başsavcılıktan Dilan Polat Soruşturmasına İlişkin Yeni Açıklama

Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın yurt dışına kaçacağı iddialarının ardından Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yeni bir açıklama geldi. Açıklamada, her iki şahsın da mal varlıklarına el konulduğu ve yurt dışına çıkış yasağının getirildiği hatırlatıldı.

MASAK’ın “kara para aklama” ve “vergi kaçakçılığı” suçlamalarıyla hazırladığı rapor üzerine mal varlıklarına el konulan ve yurtdışına çıkış yasağı getirilen Dilan Polat ile eşi Engin Polat’ın yurt dışına kaçmaya hazırlandığı iddia edildi.

‘Belgesel Yorum’ YouTube yayınında Lale Özan Arslan’ın sorularını yanıtlayan gazeteci Erk Acarer, “Polis kaynaklarımızdan aldığımız bilgiler Dubai planı yapıldığını ortaya koyuyor. 5 milyon doların konuşulduğu, 1 milyon doların konuşulduğu belirtiliyor. Engin Polat’ın görüştüğü kişiye dolar verildi.” dedi ki ⬇️

Haberin ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı konu ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, Dilan Polat ve Engin Polat hakkında yürütülen soruşturma kapsamında şüphelilere yurtdışına çıkış yasağı getirildiği, şüphelilerin tüm mal varlıklarına el konulduğu ve belgelere ilişkin kısıtlama kararı çıkarıldığı hatırlatıldı.

İşte o açıklama ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu