Ekonomi

Ayedaş, Anadolu yakasında kış hazırlıklarına tüm gücüyle devam ediyor.

Her koşulda yüksek kalite ve kesintisiz güç hedefiyle çalışmalarına devam eden Ayedaş, Anadolu Yakası’nda 2022 yılında da kesintisiz sürdürdüğü bakım ve yatırım faaliyetlerinin yanı sıra kışın oluşabilecek aksiliklere karşı da hazırlıklarını sürdürüyor.

 

Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (Ayedaş), şehir merkezi dahil 14 ilçenin farklı köy ve mahallelerinde 1193 çalışanı ve 341 aracıyla tüm şebekesini kaliteli ve kesintisiz olarak gözden geçirerek bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. İstanbul Anadolu Yakası’nda güç. .

 

İl genelinde toplam 982 milyon liralık bir bütçe ile arızaları önceden önlemek ve tüketicilerin konforlu bir kış geçirmesi için çalışmalarını yıl boyunca sürdüren Ayedaş, çalışmalarını 60 adet dağıtım trafosu, 269 adet alçak gerilim dağıtım panosu kurarak sürdürdü. ve 42 beton köşk.

 

Araçların bakımları tamamlandı, malzemeler depolandı

Ayedaş, montajını yaptığı 170 adet hücre, 857 adet direk ve 751 adet aydınlatma armatürünün yanı sıra 2701 adet bina, 222 adet direk üstü trafo, 2622 adet saha dağıtım kutusu ve 706 kilometrelik bir hattın bakımını da tamamladı. Ayrıca şirket, 290 kilometre yer altı kablosu çekerek alternatif hatlarla elektrik kesintilerinin önüne geçmeyi hedefledi.

 

Tecrübeli saha ekipleriyle gece gündüz teyakkuz halinde olan Ayedaş, harika kış kurallarından doğabilecek afet kaynaklı arıza ve kesintilere karşı hazırlıklarını sürdürüyor.

 

Bu kapsamda şirket; yoğun kar veya fırtına gibi atmosferik afetlere karşı hazırladığı afet eylem planları ile oluşabilecek arızaların en kısa sürede giderilmesi için gerekli araç bakımlarını tamamlamış, tamirinde ihtiyaç duyulabilecek teknik malzemeleri depolamıştır. lojistik hizmet merkezlerindeki arızalar.

 

Harekete geçmeye hazır destek grupları

Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ ile birlikte Enerjisa Enerji’nin 3 elektrik dağıtım şirketinden biri olan Ayedaş, İstanbul Anadolu Yakası’nda 14 ilçede 6 milyon kişiye hizmet veriyor.

 

Hizmet verdiği bölgelerde yoğun kar, fırtına veya sel gibi büyük afetlere işaret eden meteorolojik tahminler olması durumunda şirket, hizmet verdiği diğer illerden veya diğer Enerjisa Dağıtım Şirketlerinden takviye ekiplerini uyarabilir.

 

Söz konusu meteorolojik iddiaların gerçekleşmeye başlamasıyla birlikte Ayedaş, ilgili araç ve ekipmanları ile söz konusu kesintisiz enerji takviye kitlerini en hızlı şekilde afet bölgesine ulaştırabilmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu